You are currently viewing Wznawiamy proces obowiązkowych szczepień

Wznawiamy proces obowiązkowych szczepień

W nawiązaniu do rekomendacji Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz konsultantów krajowych w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii wznawiamy proces bieżących szczepień ochronnych.

Na chwilę obecną Poradnia Dzieci Zdrowych w pierwszej kolejności będzie zapraszała:

  • na szczepienia obowiązkowe, które zgodnie z programem szczepień ochronnych powinny być wykonane do 24 miesiąca życia;
  • na szczepienia z uwzględnieniem indywidualnych sytuacji dzieci z chorobami przewlekłymi, dla których istnieją szczególne wskazania zdrowotne do szczepień;
  • na szczepienia poekspozycyjne przeciw wściekliźnie, tężcowi, odrze, ospie wietrznej, WZW tupu b, według wskazań medycznych we wszystkich grupach wieku.

Dzieci z jednym zdrowym opiekunem będą umawiane indywidualnie na konkretną godzinę, tak aby w poczekalni przebywało w jednym czasie jak najmniej osób (separacja czasowa);

Szczepienie będzie przeprowadzane jeżeli:

  • brak jest czynników ryzyka zakażenia koronawirusem zarówno u dziecka, jak i jego opiekunów lub innych domowników
  • zarówno dziecko jak i rodzic/opiekun, a także ich domownicy nie mają objawów ostrej infekcji (gorączka, kaszel, duszność, biegunka), które mogłyby wskazywać na chorobę COVID-19.

Informujemy, że w dalszym ciągu czynna jest nasza infolinia tel. 690 984 716. Pod tym numerem 690 984 716 (w godz. 09:00 – 11:00 oraz 14:00 – 16:00) mogą dowiedzieć się Państwo wszystkiego na temat bilansów, szczepień i funkcjonowania poradni dzieci zdrowych. W pozostałym czasie telefon będzie wyłączony.