Od 7 września zmiany w funkcjonowaniu poradni

Od najbliższego poniedziałku tj. 7 września 2020 wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu poradni

Co się zmienia?

 1. Zmianie ulegają godziny teleporad. Po zakończonym okresie urlopowym przywrócony zostaje drugi numer telefonu teleporad internistycznych  oraz zmianie ulegają godziny teleporad pediatrycznych. >>>
 2. Uruchomiliśmy dedykowaną stronę internetową, na której można złożyć zapotrzebowanie na receptę na zakup szczepionki przeciwko grypie. Skorzystanie z tej opcji gwarantuje szybkie otrzymanie czterocyfrowego kodu, który upoważnia do zakupu szczepionki w każdej aptece (nie trzeba przychodzić do poradni w celu odebrania recepty papierowej). >>>
 3. Osoby oczekujące w kolejce na wejście do gabinetu zabiegowego – szczególnie rano, kiedy trwa pobieranie krwi na badania laboratoryjne – proszone są o zachowanie dystansu pomiędzy sobą na odległość wskazaną znakami naklejonymi na posadzce.

Co się nie zmienia:

 1. O pełnych godzinach pomiędzy kolejnymi pacjentami – w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia – odbywa się wietrzenie gabinetów lekarskich, gabinetu zabiegowego, poczekalni i rejestracji.
 2. Zapotrzebowanie na receptę można składać za pośrednictwem formularza internetowego >>>
 3. Wejście do poradni okulistycznej odbywa się TYLKO wejściem bocznym.
 4. Wejście do poradni POZ i gabinetu zabiegowego oraz do poradni laryngologicznej odbywa się TYLKO wejściem głównym (obok apteki).
 5. Wejście do poradni tylko w maseczce ochronnej zakrywającej usta i nos. Jak prawidłowo korzystać z maseczki ochronnej
 6. Rejestracja do lekarza POZ tylko telefonicznie na konkretną godzinę. W ten sposób unikniesz kontaktu z innymi pacjentami.
 7. Rejestracja do poradni dzieci zdrowych tylko telefonicznie na konkretną godzinę pod numerem telefonu 690 984 716. W ten sposób unikniesz kontaktu z innymi dziećmi.
 8. W dalszym ciągu nie będą wykonywane badania bilansowe.
 9. W dalszym ciągu nie działają pracownia spirometrii.
 10. Pacjenci z objawami infekcji w ogóle nie przychodzą do poradni – pozostajemy tylko w kontakcie telefonicznym, z rejestracją lub z lekarzem w ramach teleporady. Telefon do rejestracji: 56 686 44 71. Telefon do teleporady >>>
 11. Lekarze pediatrzy, lekarze rodzinni, lekarze chorób wewnętrznych pracują w poradni w zmniejszonym składzie i według harmonogramów czasu pracy, które nie odpowiadają dotychczasowym.
 12. Pracownia usg – rejestracja telefoniczna (tel. 56 686 44 71), badanie umawiane na konkretną godzinę.
 13. Zapotrzebowanie na receptę i środek pomocniczy (pieluchomajtki/cewniki) można składać za pośrednictwem maila.

Czytaj także: Grypa 2020

Czytaj także: Jak złożyć zapotrzebowanie na leki

Czytaj także: Jak złożyć zapotrzebowanie na środek pomocniczy – pieluchomajtki/cewniki).

Czytaj także: Zaproszenie na szczepienia


foto: pixabay.com

Dodaj komentarz