Narodowy Program Szczepień

13 styczeń 2021 r.

Jak Państwo zapewne wiecie poradnia „Twój Lekarz” przystąpiła do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Zgodnie z wiedzą na dzień dzisiejszy począwszy od 15 stycznia 2021 r. (piątek) osoby w wieku 80 lat i więcej (czyli urodzone w 1941 roku, niezależnie od miesiąca urodzenia i wcześniej) będą mogły zapisać się na konkretny termin szczepienia (dzień i godzina). Tydzień później będą to mogły zrobić osoby powyżej 70 roku życia.


Rejestracja

Osobom w wieku 80 lat i więcej (urodzonych w 1941 roku i wcześniej), a tydzień później w wieku 70 lat i więcej (urodzonych w 1951 roku i wcześniej) e-skierowania na szczepienie przeciw COVID-19 zostaną wystawione automatycznie przez Ministerstwo Zdrowia. Nie trzeba ich drukować i nie będzie ich też trzeba znikąd odbierać. Będą one widoczne w systemie komputerowym podczas rejestracji.

Z informacji jakie na dziś posiadamy będziemy otrzymywali 30 dawek szczepionki tygodniowo, czyli tygodniowo zarejestrujemy 30 osób.

Na konkretny termin można się zarejestrować poprzez:

  • numer 989 (infolinia)
  • samodzielnie przez Indywidualne Konto Pacjenta (IKP)
  • lub dzwoniąc do naszej poradni pod numer 56 686 44 71.

Podczas rejestracji będziemy pytali o numer PESEL i numer telefonu komórkowego osoby rejestrowanej (lub numer telefonu komórkowego członka rodziny/opiekuna), gdyż bez wprowadzenia tych danych do komputera rejestracja będzie niemożliwa. Podanie numeru PESEL pozwoli pobrać Państwa e-skierowanie, a na podany numer telefonu otrzymają Państwo SMS-a przypominającego o dacie i godzinie szczepienia.

Prosimy, by osoby spoza tych wyżej opisanych grup wiekowych nie dzwoniły w sprawie szczepienia, gdyż nie ma możliwości zarejestrowania się bez e-skierowania wystawionego przez Ministerstwo Zdrowia.


Szczepienie – pierwsza dawka

Szczepienia w Poradni „Twój Lekarz” rozpoczną się w dniu 26 stycznia (wtorek). Na szczepienie mogą zgłaszać się jedynie osoby bez cech ostrej infekcji a także bez cech zaostrzenia choroby przewlekłej. Podczas szczepienia nie będzie możliwości wykonania porady lekarskiej, ani wypisywania recept, zaświadczeń, skierowań itp.

Na teren poradni można wejść jedynie w maseczce zakrywającej nos i usta.

Przed szczepieniem konieczne będzie wypełnienie ankiety, dlatego prosimy o zabranie z domu swoich okularów do czytania. Istnieje też możliwość pobrania ankiety z naszej strony internetowej, wydrukowanie jej w domu i przyniesienie już wypełnionej. Na szczepienie prosimy przyjść z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości ze zdjęciem oraz swoim długopisem. Będzie trzeba także podpisać zgodę na szczepienie.

Ankieta do wypełnienia przez pacjenta

Osoby starsze prosimy by miały ze sobą numer swojego telefonu komórkowego (lub numer telefonu komórkowego członka rodziny/opiekuna). Bez numeru telefonu niemożliwe będzie wprowadzenie danych pacjenta do systemu, a co za tym idzie wykonanie szczepienia. Lepszym rozwiązaniem jest podanie numeru telefonu komórkowego, gdyż tylko na taki numer otrzymają Państwo powiadomienia SMS-em o terminach szczepień. Jeśli ktoś nie posiada numeru komórkowego to może być numer telefonu stacjonarnego.


Szczepienie – druga dawka

Druga dawka szczepionki jest zarezerwowana dla każdego, kto otrzyma pierwszą i wykonana będzie tego samego dnia, o tej samej godzinie dokładnie trzy tygodnie później. Nie ma możliwości zaszczepienia się drugą dawką w innej poradni.
Dla uzyskania pełnej odporności konieczne jest podanie DWÓCH dawek szczepionki.

Ulotka dla Pacjenta dotyczącą preparatu jakim będą Państwo szczepieni

Osobie starszej zgłaszającej się na szczepienie może towarzyszyć – jako opiekun – tylko jedna osoba.
Osoby, które mają jakieś wątpliwości dotyczące szczepienia proszone są by jeszcze przed rejestracją na szczepienie wyjaśniły je ze swoim lekarzem rodzinnym lub lekarzem specjalistą.

Ogólne informacje o szczepionce i procesie szczepienia są dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/szczepimysie

O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej naszej poradni.

Dodaj komentarz