Zmiany od 1 lutego

Od najbliższego poniedziałku tj. 1 lutego 2021 wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu poradni

Co się zmienia?

 1. Do 14 marca (przez 6 tygodni) nieobecna w pracy będzie lekarz Maria Kawczyńska-Abubakr. Z tego powodu ulegną zmianie godziny pracy pozostałych lekarzy oraz organizacja teleporad internistycznych (teleporady pediatryczne pozostają bez zmian)
  Do Państwa dyspozycji będzie jeden numer 883 671 903, na który pacjenci mogą dzwonić codziennie w godzinach 8:00 – 11:00.
  Wprowadzamy też zmianę polegającą na tym, że pacjenci będą mogli zarejestrować się na teleporadę w rejestracji POZ (tel. 56 686 44 71 w.1) i to lekarz o określonej godzinie (pomiędzy godziną 8:00 a 11:00) oddzwoni pod wskazany przez pacjenta numer telefonu.

Przypominamy!

 1. Wejście do poradni tylko dla osób z założona na usta i nos maseczką.
 2. Prosimy pamiętać o dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z Poradni. We wszystkich trzech wydzielonych strefach: poradnia dzieci zdrowych, poradnia POZ i poradnie AOS usytuowane są automatyczne i ręczne dezynfektory.
 3. Osoby oczekujące w kolejce na wejście do gabinetu zabiegowego – szczególnie rano, kiedy trwa pobieranie krwi na badania laboratoryjne – proszone są o zachowanie dystansu pomiędzy sobą na odległość wskazaną znakami naklejonymi na posadzce.

Co się nie zmienia:

 1. O pełnych godzinach pomiędzy kolejnymi pacjentami – w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia – odbywa się wietrzenie gabinetów lekarskich, gabinetu zabiegowego, poczekalni i rejestracji.
 2. Zapotrzebowanie na receptę można składać za pośrednictwem formularza internetowego >>>
 3. Wejście do poradni okulistycznej i laryngologicznej odbywa się TYLKO wejściem bocznym.
 4. Wejście do poradni POZ i gabinetu zabiegowego odbywa się TYLKO wejściem głównym (obok apteki).
 5. Wejście do poradni tylko w maseczce ochronnej zakrywającej usta i nos. Jak prawidłowo korzystać z maseczki ochronnej
 6. Rejestracja do lekarza POZ tylko telefonicznie na konkretną godzinę. W ten sposób unikniesz kontaktu z innymi pacjentami.
 7. Rejestracja do poradni dzieci zdrowych tylko telefonicznie na konkretną godzinę pod numerem telefonu 690 984 716. W ten sposób unikniesz kontaktu z innymi dziećmi.
 8. W dalszym ciągu nie będą wykonywane badania bilansowe.
 9. W dalszym ciągu nie działają pracownia spirometrii.
 10. Pacjenci z objawami infekcji w ogóle nie przychodzą do poradni – pozostajemy tylko w kontakcie telefonicznym, z rejestracją lub z lekarzem w ramach teleporady. Telefon do rejestracji: 56 686 44 71. Telefon do teleporady >>>
 11. Lekarze pediatrzy, lekarze rodzinni, lekarze chorób wewnętrznych pracują w poradni w zmniejszonym składzie i według harmonogramów czasu pracy, które nie odpowiadają dotychczasowym.
 12. Pracownia usg – rejestracja telefoniczna (tel. 56 686 44 71), badanie umawiane na konkretną godzinę.
 13. Zapotrzebowanie na receptę i środek pomocniczy (pieluchomajtki/cewniki) można składać za pośrednictwem maila.

Czytaj także: Grypa 2020

Czytaj także: Jak złożyć zapotrzebowanie na leki

Czytaj także: Jak złożyć zapotrzebowanie na środek pomocniczy – pieluchomajtki/cewniki).

Czytaj także: Zaproszenie na szczepienia


foto: pixabay.com

Dodaj komentarz