Zmiany od 4 maja

Od najbliższego wtorku tj. 4 maja 2021 wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu poradni

Co się zmienia?

 1. Z powodu coraz mniejszego zainteresowania teleporadami ulegają zmianie ich godziny. Teraz numer telefonu 883 671 903, na który mogą dzwonić pacjenci będzie czynny codziennie w godzinach 8:00 – 10:00, a nie jak było dotychczas do godziny 11:00. Tę godzinę pracy przeznaczamy na porady realizowane w poradni.

Przypominamy!

 1. Pacjenci mogą zarejestrować się na teleporadę w rejestracji POZ (tel. 56 686 44 71 w.1) i to lekarz o określonej godzinie (pomiędzy godziną 8:00 a 11:00) oddzwoni pod wskazany przez pacjenta numer telefonu.
 2. Wejście do poradni tylko dla osób z założona na usta i nos maseczką.
 3. Prosimy pamiętać o dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z Poradni. We wszystkich trzech wydzielonych strefach: poradnia dzieci zdrowych, poradnia POZ i poradnie AOS usytuowane są automatyczne i ręczne dezynfektory.
 4. Osoby oczekujące w kolejce na wejście do gabinetu zabiegowego – szczególnie rano, kiedy trwa pobieranie krwi na badania laboratoryjne – proszone są o zachowanie dystansu pomiędzy sobą na odległość wskazaną znakami naklejonymi na posadzce.

Co się nie zmienia:

 1. O pełnych godzinach pomiędzy kolejnymi pacjentami – w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia – odbywa się wietrzenie gabinetów lekarskich, gabinetu zabiegowego, poczekalni i rejestracji.
 2. Zapotrzebowanie na receptę można składać za pośrednictwem formularza internetowego >>>
 3. Wejście do poradni okulistycznej i laryngologicznej odbywa się TYLKO wejściem bocznym.
 4. Wejście do poradni POZ i gabinetu zabiegowego odbywa się TYLKO wejściem głównym (obok apteki).
 5. Wejście do poradni tylko w maseczce ochronnej zakrywającej usta i nos. Jak prawidłowo korzystać z maseczki ochronnej
 6. Rejestracja do lekarza POZ tylko telefonicznie na konkretną godzinę. W ten sposób unikniesz kontaktu z innymi pacjentami.
 7. Rejestracja do poradni dzieci zdrowych tylko telefonicznie na konkretną godzinę pod numerem telefonu 690 984 716. W ten sposób unikniesz kontaktu z innymi dziećmi.
 8. W dalszym ciągu nie będą wykonywane badania bilansowe.
 9. W dalszym ciągu nie działają pracownia spirometrii.
 10. Pacjenci z objawami infekcji w ogóle nie przychodzą do poradni – pozostajemy tylko w kontakcie telefonicznym, z rejestracją lub z lekarzem w ramach teleporady. Telefon do rejestracji: 56 686 44 71. Telefon do teleporady >>>
 11. Lekarze pediatrzy, lekarze rodzinni, lekarze chorób wewnętrznych pracują w poradni w zmniejszonym składzie i według harmonogramów czasu pracy, które nie odpowiadają dotychczasowym.
 12. Pracownia usg – rejestracja telefoniczna (tel. 56 686 44 71), badanie umawiane na konkretną godzinę.
 13. Zapotrzebowanie na receptę i środek pomocniczy (pieluchomajtki/cewniki) można składać za pośrednictwem maila.

Czytaj także: Jak złożyć zapotrzebowanie na leki

Czytaj także: Jak złożyć zapotrzebowanie na środek pomocniczy – pieluchomajtki/cewniki).

Czytaj także: Zaproszenie na szczepienia


foto: pixabay.com