E-recepta

Od końca 2019 roku podczas wizyty w gabinecie lekarskim zamiast tradycyjnej recepty nasi pacjenci otrzymują wydruk w formie papierowej z kodem kreskowym oraz pinem.

Pacjenci, którzy założyli sobie Internetowe Konto Pacjenta (IKP) otrzymują e-receptę drogą elektroniczną – mailem lub sms-em.

Dostosowaliśmy naszą infrastrukturę do tego, żeby Wam drodzy pacjenci było łatwiej. Przypomnijmy:

Korzyści z e-recepty

• recepta jest ważna nawet 365 dni
• pozwala wykupić dowolną ilość leków z zaordynowanych, wtedy kiedy chcesz czy kiedy potrzebujesz
• każdy lek możesz wykupić w innej aptece

Podczas wizyty lekarskiej lub w przypadku składania zapotrzebowania na leki stosowane przewlekle lekarz sprawdzi i wypisze odpowiednią ilość leków na 3, 6, a w niektórych przypadkach nawet na 12 miesięcy. Zyskacie Państwo czas, gdyż nie będziecie musieli na każdy kończący się lek przychodzić do poradni i składać kartek z zapotrzebowaniem.
Nie będą musieli Państwo martwić się także, że niektórych leków jest 28 sztuk w opakowaniu a innych 30.
Nie trzeba będzie co miesiąc albo częściej, przychodzić do poradni i składać nowe zapotrzebowanie bo skończył się jakiś lek.

To teraz pora na Was drodzy pacjenci. Żebyśmy wspólnie mogli wykorzystać cały potencjał systemu e-recepty musicie aktywować IKP – Internetowe Konto Pacjenta. W tym celu przygotowaliśmy dla Was intuicyjny kreator, który przeprowadzi Was przez proces.