E-skierowanie

Od 7 lipca 2020 r. w poradni POZ „Twój Lekarz” skierowania do szpitala i poradni specjalistycznych są wystawiane w postaci elektronicznej.
E-skierowanie umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu wystawienia skierowania do momentu realizacji.

Co zyskasz dzięki e-skierowaniu?

  • nie musisz dostarczać skierowania osobiście w terminie 14 dni – wystarczy rejestrując się osobiście lub telefonicznie podać 4-cyfrowy kod i PESEL (analogicznie jak w przypadku realizacji e-recepty);
  • nie zgubisz e-skierowania i nie trafi ono w niepowołane ręce – jest zapisane na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta;
  • możesz (Ty lub upoważniona przez Ciebie osoba) śledzić historię leczenia na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) i w każdym momencie sprawdzić historię e-skierowań;
  • zmniejszą się kolejki spowodowane tym, że pacjenci zapisują się do kilku placówek na podstawie jednego skierowania — po dokonaniu pierwszego zapisu e-skierowanie zostanie automatycznie przypisane do placówki i nie będzie można go jednocześnie zarejestrować w innej.
  • Również przy rejestrowaniu się do działających w naszej placówce poradni specjalistycznych (okulistyczna i laryngologiczna) możesz korzystać z wystawionego w swojej placówce e-skierowania.

To teraz pora na Was drodzy pacjenci. Żebyśmy wspólnie mogli wykorzystać cały potencjał systemu e-recepty musicie aktywować IKP – Internetowe Konto Pacjenta. W tym celu przygotowaliśmy dla Was intuicyjny kreator, który przeprowadzi Was przez proces.