Internetowe Konto Pacjenta

No i mamy to, trzy kliknięcia i jesteśmy u celu.

Pozostaje tylko kliknięcie w przycisk poniżej, a później zalogowanie się do IKP. Będzie Ci potrzebny login i hasło do usługi ePUAP.

 

Pewnie zastanawiasz się czy to jest bezpieczne?

Tak, to jest bezpieczne. Serwis pacjent.gov.pl jest szyfrowany, zabezpieczony, podobnie jak zabezpieczają dostęp banki, i znajduje się w bezpiecznej domenie rządowej. Dla bezpieczeństwa Twoich danych zwracaj uwagę na to, czy logujesz się na stronie o właściwym adresie, czy adres strony w przeglądarce poprzedza symbol kłódki i litery „https”. Jeśli po zalogowaniu się na IKP przez czas jakiś nie będziesz korzystać z konta, podobnie jak to się dzieje w przypadku bankowości internetowej, system przerwie sesję i odeśle Cię na główną stronę portalu pacjent.gov.pl. 

Jeśli ostatnie logowanie było dawno, dawno temu i nie pamiętasz loginu lub hasła to możesz skorzystać z opcji [Nie pamiętam nazwy użytkownika] lub [Nie pamiętam hasła] na panelu logowania, który wygląda jak poniżej. Kliknięcie na niego przeniesie Cię na właściwą stronę.

Dziękujemy bardzo za podróż do świata IKP z naszym kreatorem i życzymy zadowolenia z jego używania. Mamy nadzieję, że jego funkcjonalność z każdym dniem będzie większa.