W celu zapewnienia Państwu możliwości zaszczepienia się przeciwko grypie – w tym trudnym okresie trwającej pandemii, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa epidemicznego proponujemy zrobić to w trzech krokach:

  • KROK 1. złożyć zamówienie na receptę ze szczepionką przeciwko grypie za pośrednictwem naszego formularza internetowego >>>

Dlaczego tak? Liczymy się z tym, że szczepionka nie będzie dostępna w każdej aptece przez cały okres jesienno-zimowy i zapewne nie zawsze uda się ją kupić „od ręki”. Dlatego zalecamy, aby po podjęciu decyzji o szczepieniu najpierw się zaopatrzyć w szczepionkę. Kwalifikacja do wykonania szczepienia wydawana przez lekarza ma ważność 24 godzin. Jeśli ktoś liczy, że wykupi szczepionkę po kwalifikacji to może się niemiło rozczarować i zmuszony będzie ponownie przyjść do lekarza po kwalifikację do wykonania szczepienia. Podwójna wizyta u lekarza to zwiększone ryzyko zakażenia i kolejny czas spędzony na telefonie w celu zarejestrowania się na wizytę.

  • KROK 2. wykupić szczepionkę i dostarczyć pielęgniarce do gabinetu zabiegowego w naszej poradni – w ten sposób będzie bezpiecznie przechowana

Dlaczego tak? Proszę zapoznać się z zasadami przechowywania i transportu szczepionek

  • KROK 3. zarejestrować się na wizytę kwalifikacyjną do lekarza i tego samego dnia się zaszczepić

Ostatni krok nie powinien zająć więcej czasu niż 15 minut.

Aktualnie trwają prace legislacyjne, które mają Państwu ułatwić dostęp do szczepień przeciwko grypie. O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.


Zanim zdecydują się Państwo na wizytę w poradni w celu kwalifikacji do wykonania szczepienie proszę odpowiedzieć sobie na poniższe pytania. Tylko osoba zdrowa może być zaszczepiona przeciwko grypie:

  • czy mam podwyższoną temperaturę ciała?
  • czy przechodziłem ostrą infekcję w ciągu ostatnich 14 dni?
  • czy mam obecnie złe samopoczucie?
  • czy występują u mnie jakieś uczulenia (szczególnie uczulenie na białko jaja kurzego; bezwzględnym przeciwwskazaniem do podawania szczepionki jest wystąpienie w przeszłości reakcji anafilaktycznej, a nie na przykład wystąpienie wysypki)?

Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedzieli sobie Państwo NIE to zapraszamy na szczepienie przeciwko grypie.