You are currently viewing E-recepta

E-recepta

Od końca 2019 roku podczas wizyty w gabinecie lekarskim zamiast tradycyjnej recepty nasi pacjenci otrzymują wydruk w formie papierowej z kodem kreskowym oraz pinem.

Pacjenci, którzy założyli sobie Internetowe Konto Pacjenta (IKP) otrzymują e-receptę drogą elektroniczną – mailem lub sms-em.

Dowiedz się więcej o IKP >>>

Podczas wizyty w aptece pokazujemy farmaceucie wydruk lub telefon z mailem lub sms, a ten na podstawie otrzymanych danych realizuje naszą receptę.


Korzyści z e-recepty

  • recepta jest ważna nawet 365 dni
  • pozwala wykupić dowolną ilość leków z zaordynowanych, wtedy kiedy chcesz czy kiedy potrzebujesz
  • każdy lek możesz wykupić w innej aptece

Podczas wizyty lekarskiej lub w przypadku składania zapotrzebowania na leki stosowane przewlekle lekarz sprawdzi i wypisze odpowiednią ilość leków na 3, 6, a w niektórych przypadkach nawet na 12 miesięcy. Zyskacie Państwo czas, gdyż nie będziecie musieli na każdy kończący się lek przychodzić do poradni i składać kartek z zapotrzebowaniem.

Nie będą musieli Państwo martwić się także, że niektórych leków jest 28 sztuk w opakowaniu a innych 30.
Nie trzeba będzie co miesiąc albo częściej, przychodzić do poradni i składać nowe zapotrzebowanie bo skończył się jakiś lek.

Zachęcamy Państwa do założenia Internetowego Konta Pacjenta (IKP) na stronie internetowej: www. pacjent.gov.pl

Korzyści z IKP

  • otrzymasz e-receptę SMS-em lub e-mailem — wystarczy, że podasz swój numer telefonu lub adres e-mail
  • wykupisz leki z recepty w różnych aptekach nie tracąc refundacji
  • udostępnisz bliskiej osobie lub lekarzowi informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków
  • masz dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18. roku życia
  • odbierzesz kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej i po konsultacji, np. telefonicznej, z lekarzem)

Osoby z IKP nie muszą przychodzić do poradni po odbiór recept. Informację o wystawionej recepcie otrzymają jako SMS lub mail. My z kolei nie będziemy musieli drukować e-recepty i w ten sposób razem uratujemy kilka, a może kilkadziesiąt drzew.

Pacjencie, jeśli posiadasz IKP napisz o tym na kartce z lekami przy składaniu zapotrzebowania na leki – nie będziemy wtedy niepotrzebnie drukować e-recept.