You are currently viewing Epidemia a życie codzienne

Epidemia a życie codzienne

W okresie epidemii szczególnie ważne staje się by nie odstawiać żadnych leków stosowanych przewlekle. W Internecie pojawiają się różne, najczęściej niczym nie poparte, informacje mające na celu wywołanie sensacji, kliknięcie w artykuł, zwiększenie oglądalności i wszystkie marketingowe sprawy, a nie rzetelna wiedza medyczna.

Dlatego apelujemy, by nie odstawiać leków p-astmatycznych! W okresie pylenia, a taki już się rozpoczął, niejednokrotnie trzeba nawet te dawki zwiększyć!
Podobnie rzecz ma się z chorującymi na różne schorzenia reumatyczne i nadciśnienie. Wszystkie towarzystwa naukowe Polskie, jak i zagraniczne proszą, apelują by nie odstawiać, żadnych leków. Ich odstawienie może przynieść tylko same kłopoty w postaci zaostrzenia się choroby. Pamiętajmy, że większość osób, które nie przeżyły infekcji COVID-19, to osoby z dodatkowymi obciążeniami. Już samo to, że gdyby doszło do takiego zaostrzenia choroby przewlekłej, że chory musiałby trafić do szpitala to powoduje to wielo-, wielokrotnie większe zagrożenie kontaktu z chorym na COVID-19! Nie wspominając, że w niedalekiej przyszłości może być tak, że nie będzie miejsc w szpitalach dla chorych na choroby inne niż infekcja Koronawirusowa.

Apelujemy by NIE ODSTAWIĆ żadnych leków stosowanych przewlekle!